Przejdź do treści
71 388 40 00
info@pdsa.pl

Warszawska Praga przez mieszkańców uznawana jest za najpiękniejszą dzielnicę, a niektórzy nawet nie myślą o przeprowadzce w bliższe rejony centrum. Osoby, które jeszcze nigdy tam nie były lub tylko przejazdem odkryły urywek tego miejsca, mogą ślepo powtarzać stereotyp, jakoby było tam niebezpiecznie. Czy rzeczywiście tak jest? W takim razie, czemu ta dzielnica znajduje się tak wysoko w rankingach miejsc, w których warto żyć? Dlaczego tak wiele rodzin wybiera nowe mieszkania w Warszawie na sprzedaż właśnie na Pradze?

Praga ma historyczne znaczenie dla całej Warszawy. Dlatego też wybierając się na Pragę możemy zauważyć, jak kamienice pięknie przeplatają się z nowym, niekiedy bardzo industrialnym budownictwem. Wszystko wygląda tam tak naturalnie, że nikt nawet nie kwestionuje tego, czy tak.. wypada?

Dzielnica leży po prawej stronie brzegu Wisły, a sama jej nazwa ma bardzo ciekawe znaczenie – pochodzi od słowa prażyć. Dawniej ta część była gęsto porośnięta lasem, który był wypalany i tak właśnie powstała nazwa dzielnicy. Niestety gleba na Pradze nie była urodzajna, dlatego szybko zrezygnowano z upraw, a postawiono na handel, co do tej pory widać po urokliwych kafejkach i autorskich sklepach.

Miejsce dla rodziny i dla młodych

Praga staje się idealnym miejscem dla rodzin. Nie brakuje tutaj szkół, przedszkoli, ani lokalnych atrakcji. Mieszkańcy organizują różne spotkania, rajdy, pokazy starych aut czy pikniki. Tym samym na Pradze można świetnie spędzić czas wolny z najmłodszymi, a także ze starszymi osobami. Ponadto Praga to zabytki, miejsca historyczne, które zmodyfikowały swoją ofertę, aby trafiać w gust młodszych ludzi.

Na uwagę zasługują różnego typu pracownie – galerie, cukiernie czy początkujących kreatorów mody. W zakamarkach kamienic kryją się coraz popularniejsze escaperooms, czyli pokoje zagadek, w których drużyny są zamykane na godzinę i muszą odnaleźć kod lub klucz do wyjścia z pomieszczenia. Na chwilę uwagi zasługuje także Park Praski, Muzeum Życia w Komunie czy Centrum Nauki Kopernik, które jest nieco oddalone od Pragi, bo leży bliżej centrum.

Świetna komunikacja z miastem

Osoby, które szukają mieszkania w Warszawie, często wybierają Pragę z wielu względów. Pierwszym jest doskonała lokalizacja. Zaskakująca bliskość centrum, świetna komunikacja różnymi środkami lokomocji, ale i doskonałe ceny, jak na Warszawę. Można znaleźć mieszkania tanie, ale i duże, w świetnym budownictwie, od takich inwestorów, którzy nie boją się nowych rozwiązań.

Praga jak widać, ma bardzo wiele do zaoferowania i skutecznie może konkurować z najpopularniejszymi dzielnicami, jakie Warszawa ma na swojej mapie – Mokotów, Ursynów czy Wola. Różnorodne budownictwo, świetne oferty mieszkań z rynku pierwotnego, piękne tereny, w których można znaleźć dużo naturalności. Wystarczy tylko jedna wizyta na Pradze, ale taka poświęcona obserwacji ulic, mieszkańców, a nigdy już nie będzie się chciało stąd wyjeżdżać!