Przejdź do treści
71 388 40 00
info@pdsa.pl

Czerwona cegła już nigdy więcej nie powinna się kojarzyć ze starym i zniszczonym miejscem. Cały świat oszalał na punkcie tego rodzaju dekoracji, a aranżacje ścian z cegły podbiją magazyny wnętrzarskie. To najlepszy sposób, aby uzyskać efekt industrialnego, czy rustykalnego wnętrza z niepowtarzalnym i oryginalnym klimatem. Kolorystyka takiej ściany we wnętrzu może być różnorodna, jednak największy hit to czerwona cegła.

Prawdziwa cegła w Twoim domu: jak osiągnąć ten efekt?

Często dzieje się tak, że w trakcie przeprowadzanego remontu w salonie, w starej kamienicy, spod tynku na ścianie zaczyna wyłaniać się czerwona cegła. W takich sytuacjach zwykle podejmuje się decyzję o ponownym zatynkowaniu ściany, by ukryć za grubą warstwą bieli przeszłość naszego mieszkania. Zgodnie z nowymi trendami wcale nie musimy tego robić. Wręcz przeciwnie! Takie miejsce powinno się eksponować! Jeśli zdecydujemy się zachować oryginalne cegiełki na ścianie, bardzo ważne jest, aby je odpowiednio zabezpieczyć specjalnie do tego przeznaczonym preparatem, który zaimpregnuje powierzchnię. Stara cegła w salonie ma wyglądać na starą, ale nie może przecież się kruszyć czy odpadać! Takie środki impregnacyjne dostępne są w większości sklepów z artykułami do remontu. Dzięki takiemu rozwiązaniu stosunkowo niskim kosztem osiągniemy zamierzony efekt. Jeśli jednak mieszkanie jest w nowo wybudowanym budynku, nie mamy co liczyć na to, że nasza cegiełka w salonie będzie oryginalna. Jednak i na to jest sposób i dobre rozwiązanie. Śliczne cegiełki na ścianę, wprost do Twojego salonu, możesz nabyć w sklepie budowlanym w postaci cienkich płytek lub modułów. Przyczepiane są do ściany w taki sam sposób jak płyty gresowe. To rozwiązanie jest o tyle ciekawsze, że nie trzeba ich impregnować. W zależności od producenta będzie to koszt około 80 zł za metr kwadratowy takiej ceglanej ścianki. 

Czerwona cegła w domu – poznaj różne inspiracje na Twoją ścianę

Zdjęcia, które można przejrzeć w internecie, pokazują, że pomysłów na aranżację wnętrza z ceglastą ścianą jest wiele. Ściana z cegły dobrze wygląda zarówno w salonie, jak i kuchni, a nawet w łazience. Może ozdobić ścianę w hallu wejściowym, może też świetnie sprawdzić się w sypialni. Sposobów aranżacji też jest wiele. Cegłami można pokryć całą ścianę lub tylko jej fragment. Z cegieł można zrobić na ścianie ciekawy wzór, na przykład imitując wyłanianie się starej cegły spod białego tynku. Możesz też zaszaleć i spróbować stworzyć eklektyczne wnętrze. Dobrze dobrana aranżacja wnętrza sprawi, ze cegła świetnie pasować będzie do drewna, czy geometrycznej wykładziny. Poznaj kilka inspiracji do twojego mieszkania i ciesz się czerwoną cegłą w mieszkaniu!

Czerwona cegła w mieszkaniu nie musi mieć surowego charakteru. Wszystko zależy od dodatków.

Na tle ściany świetnie wyglądają powieszone zdjęcia w ramkach.