Przejdź do treści
71 388 40 00
info@pdsa.pl

W procesie zakupowym mieszkania są dwa momenty, które dają największą radość i ekscytację. Pierwszym z nich jest wybór i oglądanie pożądanych nieruchomości. Sprawdzanie warunków, standardu, widoku z okna i ta myśl, że to mieszkanie może być „tym jedynym”, pozwala nam czerpać satysfakcję z tego zajęcia. Drugim takim momentem jest wybór wykończenia i aranżacja wnętrza. Tak wiele opcji, możliwości i pomysłów – dlatego zapraszamy do krótkiego podsumowania tego tematu. Zobacz, jakie są najważniejsze obecne trendy wykończeniowe.

Najgorętsze scandi w sezonie

Stylistyka skandynawska wciąż wiedzie prym. We wszystkich sklepach z meblami możemy znaleźć wiele propozycji w duchu scandi! Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim prostotą form, bielą, brązami i naturalnymi materiałami. We wnętrzach, które są tworzone z myślą o tym stylu, trzeba pamiętać, że kluczem jest wolność, duża powierzchnia, która ma tylko niezbędne elementy, bez krzykliwych dodatków, czy kolorów. Scandi to czystość, przejrzystość i przestrzeń.

Naszym zdaniem, idealnie sprawdzi się we wnętrzach młodych osób, które mają mało czasu na sprzątanie, mieszkanie jest ich miejscem do odpoczynku, a przecież najlepiej wypoczywać tam, gdzie nie ma zbyt dużo rozpraszających elementów.

Shabby chic / vintage – odkryj piękno staroci

Kolejnym gorącym trendem jest shabby chic i vintage. Każde z nich wywodzi się z USA oraz Wielkiej Brytanii i łatwo sobie to skojarzyć, patrząc na te ciepło zdobione meble, pastelowe kolory, kratki, miłe dodatki – ogólne serce i miłość. Wnętrza jak u babci, czy cioci, która często przyjmuje nas na kawę.

Takie wnętrza najczęściej sprawdzają się właśnie u osób starszych bądź w rodzinach, które cenią sobie wartości takie jak miłość, współpracę, prawdę i ciepło. Najczęściej spotkamy tutaj kolorowe zasłony, dywany, sofy z obiciem ze wzorzystych materiałów, ozdóbki, rzeźby, koszyki wiklinowe i porcelanę. Czy to jest Twój styl?

Może trochę orientu?

Tutaj warto się zatrzymać. Orientalny styl najczęściej kojarzy nam się z czerwienią i żółcią oraz starożytnymi Chinami i ich mitologią. To jednak błąd! Czy słyszałeś może o wabi-sabi? Jeżeli nie, najwyższy czas, aby nadrobić zaległości. Wabi-sabi może się świetnie sprawdzić tam, gdzie szukamy oryginalności, ale też nie mamy zbyt dużych nakładów finansowych do wykończenia wnętrza. Naturalne materiały, kamień, drewno, tkaniny, tynki na ścianie oraz duża przestrzeń. A kolory? Dominują te, które są związane z ziemią – brązy, beże czy zieleń.

A może by tak być glamour?

Ostatnim stylem, jaki z chęcią omówimy to błysk glamour! Szkło, wytworne kolory, czerń, srebro, złote i srebrne dodatki – to jest to! Elementy wykończeniowe z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów. Ten styl jest zarezerwowany dla osób, które lubią błyskotki i wyrafinowany styl.

To który z nich przemawia do Ciebie?