Przejdź do treści
71 388 40 00
info@pdsa.pl

To, jakie oświetlenie wybierzesz do swojego salonu, może mieć ogromny wpływ na Twoje samopoczucie. W pokoju dziennym spędza się najwięcej czasu, niezależnie od pory dnia czy nocy. To tutaj przyjmujesz gości, oglądasz telewizję i czytasz książkę. Dlatego też wykorzystywane są wszelkie typy oświetlenia: lampki sufitowe, kinkiety ścienne, czy lampy wolnostojące. Dobrze dobrane światło buduje nastrój, klimat, miłą atmosferę, a co za tym idzie, sprzyja wypoczynkowi i komfortowi psychicznemu. To bardzo ważne, by czuć się dobrze u siebie w domu! 

Oświetlanie i doświetlanie

Wybór oświetlenia nie jest też prosty. Sztuczne światło nie może męczyć, razić w oczy, czy być za słabe. Ale jest to rozwiązanie konieczne. Sposobów na spędzanie wieczorów po ciemku jest wiele, ale lepiej dać sobie wybór! Dodatkowo zakup oświetlenia można doskonale wykorzystać, bo dobrze dobrane kinkiety salonowe nadadzą wnętrzu stylu i charakteru. Oświetlenie musi spełniać dwie bardzo ważne funkcje we wnętrzu. Powinno salon dobrze oświetlać, czyli rozjaśniać pomieszczenie, a także doświetlać, czyli działać punktowo, na przykład umożliwiając czytanie książki po zmroku. Dlatego do salonu stosuje się różne dostępne rozwiązania: można wykorzystać lampy sufitowe i kinkiety, a całość wzbogacić oświetleniem podłogowym. Dobór odpowiedniego wyposażenia warto dobrze przemyśleć, ponieważ jedna lampa sufitowa tylko z jednym kinkietem może nie być wystarczająca. Stwórz doskonałe i nowoczesne oświetlenie swojego pokoju dziennego w oparciu o nasze porady. 

Żyrandole i kinkiety, czyli co wybrać do salonu?

Oferta sklepu z oświetleniem może przyprawić o zawrót głowy. Co więc umieścić na ścianie? Są kinkiety nowoczesne i klasyczne, ozdobne, ledowe, kolorowe, szklane i plastikowe, a wszystkie są przecież idealne do Twojego salonu! Tylko czego tak naprawdę potrzebujesz? Warto zastanowić się, w jakim stylu będzie urządzone całe mieszkanie. Wybór stylu to połowa sukcesu, ponieważ producenci oświetlenia zwykle robią całe komplety, gotowe do zawieszenia. Możesz wybrać lampy sufitowe i kinkiety w tym samym tonie. Warto też pamiętać, że intensywność oświetlenia jest zależna od tego, czym zasłaniamy żarówkę. Jeśli oprawka będzie nieprzeźroczysta, musisz liczyć się z tym, że da dużo mniej światła niż taka z przeźroczystym szkłem. Wybór odpowiedniego modelu powinien być więc uzależniony od tego, ile naturalnego światła wpada do pomieszczenia przez okna, a także czy znajdują się w nim inne źródła światła, takie jak żyrandol czy stojąca w kącie lampa podłogowa. Przy dokonywaniu wyboru należy pamiętać, że lampa wisząca i kinkiet są widoczne, nawet, jeśli nie są włączone. Budują przestrzeń i mogą stanowić wartościową ozdobę. Niektóre modele są tak wymyślne, że nie potrzeba już wieszać na ścianach obrazów. Swoje stylowe kinkiety do salonu możesz wzbogacić o lampy typu led. Mają wiele zalet, a przede wszystkim mają znacznie większa trwałość.