Przejdź do treści
71 388 40 00
info@pdsa.pl

Malutka łazienka w bloku nigdy nie będzie wielkim pokojem kąpielowym. Ale na jacuzzi świat się przecież nie kończy! Nawet jeśli masz niewiele metrów kwadratowych do dyspozycji, też możesz zaszaleć. Wnętrzarskich inspiracji jest wiele, a aranżacja małej łazienki w bloku może być niezwykle ciekawą przygodą, która da jeszcze lepsze efekty wizualne!

Mała łazienka w bloku – znajdź swoje inspiracje i pomysły

Dobry projekt małej łazienki w bloku to nie tylko Twoje zmartwienie. Wiele osób boryka się z problemem aranżacji niewielkiej przestrzeni nie tylko pod względem swoich potrzeb, ale też satysfakcji z końcowego efektu wizualnego. Żeby mała łazienka była ładna i funkcjonalna, nie można w niej umieścić zbyt wielu przedmiotów i mebli. Powinny zostać zachowane niezbędne odstępy, żeby można było z nich swobodnie korzystać. Zanim więc przystąpisz do planowania i projektowania, zrób listę rzeczy, które są dla Ciebie niezbędne. Zastanów się, czy możesz umieścić pralkę w innym miejscu, na przykład w kuchni. Zamiast instalować toaletę i osobny bidet, sprawdź rozwiązania, które łączą te dwie funkcje. Przeglądaj magazyny wnętrzarskie w poszukiwaniu tego, co Ci się spodoba i co Cię zainspiruje. W większości czasopism przedstawiane są projekty łazienek, również tych małych, które mogą Cię usatysfakcjonować i podsunąć wiele pomysłów. Większość takich projektów łączy jedna wspólna cecha: wielkie lustro, które optycznie powiększa przestrzeń. Należy jednak pamiętać o tym, że lustro odbija też te przedmioty, które… nie są ładne! Warto więc zadbać o drugą stronę, umieścić na przeciwnej ścianie to, co nie będzie psuło całości obrazu. 

Mała łazienka w bloku: z prysznicem czy wanną? 

Wiele osób ma problem z podjęciem decyzji, czy postawić na wannę, czy jednak prysznic. Mała łazienka nie pozwala na to, by mieć obie rzeczy. Z pomocą może przyjść ciekawe rozwiązanie połączenia wany i prysznica w jedno. Jedną z metod jest zainstalowanie specjalnego parawanu lub panelu, który osłoni resztę pomieszczenia przed zachlapaniem. To wariant skuteczny i o stosunkowo niskich kosztach realizacji. Jednak dziś wielu producentów ma w swojej ofercie kabino-wanny, które są integralną całością. Niezwykle eleganckie, w różnych kolorach i kształtach do wyboru. Często też wzbogacone są o nowoczesne technologie typu hydromasaż czy odtwarzacz muzyki. Oba pomysły to doskonałe rozwiązanie dylematu, które wpasuje się w przestrzeń Twojej łazienki i, co najważniejsze, umożliwi wzięcie prysznica w pozycji stojącej przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa. Dzięki wyborze któregoś z tych dwóch rozwiązań możliwe będzie wzięcie zarówno szybkiego prysznica, jak i długiej relaksującej kąpieli.