Przejdź do treści
71 388 40 00
info@pdsa.pl

Łódź jest kolejnym miastem, w którym inwestujemy i stawiamy budynki mieszkalne i apartamentowce. Dosyć długo też obserwujemy ten rynek, aby móc proponować takie mieszkania, jakich oczekują od nas Łodzianie. Jakie nowe mieszkania w Łodzi z rynku pierwotnego chcą kupować mieszkańcy tego miasta? Sprawdźmy to!

Miasto, jak każde inne ma swoje gorące adresy, jak i dzielnice, w których znajdziemy bardzo tanie i dobre budownictwo. Jest centrum, ulica Piotrkowska, która żartobliwie jest określana początkiem i końcem tego miasta, ale są też dzielnice, które kształtują się na sypialnie miejskie. Świetnie skomunikowana – węzły autostrad i wiele połączeń kolejowych, sprawia, że Łódź potrafi świetnie konkurować z innymi dużymi miastami. Ludzie chcą tu inwestować, stawiać firmy, przedsiębiorstwa i jak widać po rynku, nie tylko te związane z odzieżą.

Jakie mieszkania najczęściej kupują Łodzianie?

OPG Property Professionals wykonali ranking związany wyłącznie z rynkiem pierwotnym. Sprawdzili, czego szukają mieszkańcy Łodzi, w jakie mieszkania są skorzy zainwestować oraz jak właściwie kształtuje się sytuacja na rynku. Takie informacje są niezwykle pomocne dla potencjalnego kupującego, który dopiero zaczyna się rozglądać za swoim pierwszym, własnościowym mieszkaniem. Wie ile są warte, jakie są widełki oraz co teraz jest standardem i powinno bezwzględnie być zapewnione. Czas na konkrety!

W 2016 roku sprzedano o 35% więcej mieszkań na rynku pierwotnym, jak w roku poprzednim, wynik dla 2017 wskazuje, że wartość ta dodatkowo wzrosła – to możemy wyczytać z raportu OPG P.P. W badaniu postawiono też bardzo ważne pytanie – czy na rynku nie powstaje zbyt wiele mieszkań, co obniży ich cenę, ponieważ podaż przekroczy popyt, a deweloperzy będą musieli oferować coś więcej, jak funkcjonalne układy mieszkań, lokalizację i solidne budownictwo? Odpowiedź jest prosta i krótka – nie.

Mieszkania dla rodzin, ale i dla singli

W Łodzi wciąż powstaje wiele nowych inwestycji, każda jednak jest inna. Jak to może być możliwe? Otóż, pierwszą zmienną jest lokalizacja, kolejną układy mieszkań, które definiują grupę docelową, ceny, udogodnienia, a nawet design. W 2017 roku, średnią ceną za metr kwadratowy była stawka 5 180 zł, najniższą oferowaną stawką były te zaczynające się od 4 500. My jednak wychodzimy z założenia, że niezależnie od lokalizacji, należy oferować wyważone ceny, tym samym jesteśmy w stanie spełnić więcej marzeń mieszkaniowych i oferować kolejne inwestycje, które rosną w oczach. Gdańska 141A, czyli ścisłe Śródmieście to ceny od 4 900 zł, czyli dużo poniżej średniej, natomiast Nowe Złotno zaczyna się od 4 400 zł za metr kwadratowy. Łodzianie za dwupokojowe mieszkanie mogą zapłacić już około 252 tysiące złotych, co sprawia, że nawet maksymalne kredytowanie takiej nieruchomości jest wciąż tańsze od opłacania wynajmu obcym ludziom.

Jak widać po tych danych, rynek w Łodzi jest bardzo korzystny dla mieszkańców. Wciąż utrzymują się relatywnie niskie ceny, a wybór jest bardzo duży. Jednak trzeba mieć na uwadze fakt, że tak prężny rozwój miasta, nie tylko pod względem deweloperskim, ale i inwestorskim, będzie przyciągać nowe firmy, mieszkańców i mocno wpłynie na podwyższenie cen za nowe mieszkania z rynku pierwotnego. Łódź jest miejscem wartym zamieszkania, dlatego lepiej nie zostawiać tej decyzji na później.