Przejdź do treści
71 388 40 00
info@pdsa.pl

Mała przestrzeń wcale nie musi oznaczać zamknięcia się na wszelkie designerskie nowinki i smaczki. Wręcz przeciwnie. Im mniej miejsca jest na wprowadzenie różnych rozwiązań, tym większa okazuje się kreatywność. Dzięki odrobinie twórczego działania możesz stworzyć kuchnię swoich marzeń! Mała kuchnia może być funkcjonalna i piękna, jeśli będzie otwarta na resztę mieszkania, a ty wykorzystasz ciekawe aranżacje. 

Zrób sobie wyspę!

Jeśli do dyspozycji masz małą kuchnię z salonem, a przestrzeń ta nie jest dla Ciebie wystarczająca, możesz ją z łatwością powiększyć. Sprzęty kuchenne, takie jak czajnik, robot czy blender, mogą zająć cały blat kuchenny, bo nie będzie Ci on więcej potrzebny. Stanowisko pracy do przygotowywania potraw przenieś na swoją własną, prywatną wyspę. Wydziel odpowiednie miejsce między kuchnią a salonem i umieść tam szafkę z blatem. To rozwiązanie jest niezwykle popularne i na dodatek praktyczne. Nie bój się, że kuchnia wejdzie do pokoju dziennego i zabierze zbyt dużo miejsca na i tak niewielkiej przestrzeni. Dzięki temu, że kuchnia jest otwarta na resztę mieszkania, to taki dodatkowy mebel tylko wzbogaci wystrój wnętrza. Dodatkowo takie rozwiązanie przypadnie do gustu Twoim znajomym. Nie od dziś wiadomo, że większość imprez zwykle przenosi się do kuchni. Taka wyspa idealnie sprawdzi się jako… bar podczas spotkań z przyjaciółmi. 

Różne warianty małej kuchni z wysepką

Jeśli nie masz pewności, czy to będzie dobre rozwiązanie dla Twojej kuchni, nie musi to być stały element wystroju. Możesz skorzystać z ciekawego rozwiązania i wyspę zrobić z wózka kuchennego! Blat jest na kółkach, więc jest mobilny, może stanąć dokładnie tam, gdzie go potrzebujesz. Taką wysepką może stać się również zwykły stół w ciekawym stylu, na przykład kolonialnym czy vintage. Kolejną inspiracją mogą stać się słynne hiszpańskie tapas bary. Wyspą może stać się wysoki bar, przy którym Twoi goście będą obserwować proces przygotowywania przystawek. Ponieważ kuchnia jest otwarta na salon, możesz po drugiej stronie swojego baru ustawić hokery, na których goście zasiądą wygodnie. 

Wykorzystaj swoje okno: aranżacja małej kuchni

Niestety mała przestrzeń ogranicza możliwości dekoracji takiego wnętrza. Znowu trzeba wykazać się kreatywnością, aby nie zagracić sobie mieszkania. Jeśli masz do wykonania projekt małej kuchni z oknem, możesz je wykorzystać jako okazję do stworzenia wspaniałego klimatu dla całego mieszkania. Na parapecie, a także na ścianach wokół okna możesz zawiesić małe doniczki z ziołami i kwiatami. Zieleń doda wnętrzu niezwykłej przytulności, ale też przyjemnego zapachu. Nie musisz mieć ogrodu, tarasu, ani nawet balkonu, aby mieć zieleń na wyciągnięcie ręki.