Przejdź do treści
71 388 40 00
info@pdsa.pl

Wrocław jest wyjątkowym miastem na mapie Polski – różnorodny, wielokulturowy i rozwijający się w szybkim tempie. Nie bez powodów jest jednym z najchętniej wybieranych miast do życia, pracy i studiowania w Polsce. Posiada zarówno najlepsze uczelnie w kraju, jak i wiele międzynarodowych firm i korporacji, umożliwiających rozwój zawodowy w wielu branżach, szczególnie technologicznych. Swój niepowtarzalny klimat zawdzięcza licznym wydarzeniom kulturalnym, rozwijającej się gastronomii, malowniczym wałom nadodrzańskim i ciekawej architekturze. Czym różnią się poszczególne dzielnice i gdzie szukać pierwszego mieszkania?

Która dzielnica Wrocławia jest najlepsza?

W zależności od stylu życia i codziennych potrzeb „najlepsza dzielnica” do mieszkania jest bardzo subiektywną kwestią. Zupełnie inne oczekiwania będzie mieć młode małżeństwo z dzieckiem, student i senior. Dlatego warto poznać zalety mieszkania we Wrocławiu w wybranych przez nas dzielnicach miasta.

Stare Miasto, Przedmieście Oławskie i Szczepin

Prawdziwe centrum, czyli sam środek Wrocławia to najprężniej działające dzielnice zarówno pod względem biznesowym, jak i kulturalnym, czy gastronomicznym. Są fantastycznie skomunikowane, pełne życia oraz wszelkiego rodzaju sklepów i punktów usługowych. Jest tu tłoczno, ale z łatwością można znaleźć miejsca spokojne, idealne do relaksu. Jest to dobra lokalizacja dla wszystkich tych, którzy lubią być w centrum wydarzeń i kochają życie miejskie wraz ze wszystkimi jego plusami i minusami. Największą zaletą z pewnością jest bliska odległość do najważniejszych punktów miasta — teatrów, kin i uczelni. Jest to doskonała lokalizacja dla ludzi młodych, studentów, ale także osób pracujących i spędzających większość dnia w centrum.

Krzyki, Gaj i Huby

Przylegające do centrum dzielnice charakteryzuje dobra komunikacja i szybki dojazd do każdej części miasta, ale jednocześnie oferujące mieszkańcom spokój i ciszę. Zaletą tych lokalizacji jest z pewnością dobra infrastruktura handlowo-usługowa. Znajduje się tu wiele supermarketów, siłowni oraz obiektów sportowych, m.in. wrocławski Aquapark. Jest to również dobre miejsce dla często podróżujących — z uwagi na bliskość Dworca Kolejowego i Autobusowego. Ceny za nieruchomości są niższe niż w ścisłym centrum i zdecydowanie jest tu ciszej, co może mieć niebagatelne znaczenie dla miłośników spokojnych wieczorów i relaksu po pracy.

Stabłowice, Maślice i Jagodno

Dzielnice te są położone w większej odległości od centrum, na obrzeżach Wrocławia – zielone, bezpieczne i spokojne. Są to prężnie rozwijające się w ostatnich latach obszary, doskonałe dla miłośników natury, spokoju i przestrzeni, której próżno szukać we wciąż rozrastającym się centrum Wrocławia. Lokalizacje te najczęściej wybierają rodziny z dziećmi i osoby chcące uciec od zgiełku miasta. Z uwagi na rozwijającą się infrastrukturę i korzystne ceny, zakupu w tych okolicach dokonuje również wielu inwestorów, dostrzegając tu duży potencjał inwestycyjny. Będzie to doskonała lokalizacja dla entuzjastów sportów, wycieczek rowerowych i weekendów poza miastem. Docenią ją z pewnością również dzieci, które będą mogły swobodnie bawić się w okolicy, bez obaw ze strony rodziców.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na mieszkania we Wrocławiu.